Warsztat: przedłużanie 1:1

przedłużanie rzęs metodą podstawową 1:1

O szkoleniu...

grupa docelowa

Usługa skierowana do właścicieli gabinetów kosmetycznych jak i osób które chciałyby zająć się stylizacją rzęs. Kurs skierowany do osób, które chcą zdobyć umiejętności z zakresu stylizacji rzęs 1:1.

cel edukacyjny szkolenia

Celem edukacyjnym jest zdobycie wiedzy teoretycznej dotyczącej podstaw wykonywania stylizacji rzęs metodą podstawową 1:1 z zachowaniem prawidłowej systematyki zabiegowej, poznania uwarunkowań prawnych i specyfiki podczas wykonywania stylizacji rzęs metodą 1:1, anatomii oka, budowy i fazy wzrostu rzęs.

cel biznesowy

Głównym celem biznesowym jest wprowadzenie nowej usługi w salonie co podniesie atrakcyjność i konkurencyjność salonu. Będzie to miało odzwierciedlenie w większej ilości klientek. Udział w szkoleniu odpowiada na potrzebę zdobycia nowych umiejętności, poznania nowych technik pracy, które pozwolą na pozyskanie nowych klientów jak również rozszerzenie oferty dla stałych klientów. Szkolenie pokazuje nowe techniki, o które klienci pytają.

Program szkolenia

1. Budowa i funkcje oka i jego przydatków
2. Fizjologia rzęs: cykl wzrostu rzęsy
3. Elementy okulistyki: najczęściej spotykane schorzenia oka
4. Alergie i sposoby radzenia sobie z nimi
5. Pierwsza pomoc przedmedyczna w przypadku podrażnienia, urazu, oparzenia oka
6. Wymogi sanitarno-epidemiologiczne w Polsce oraz aspekty prawne wobec zabiegu przedłużania rzęs
7. Czym jest zabieg stylizacji rzęs
8. Wskazania i przeciwwskazania
9. Ankieta medyczna (wywiad z klientem)
10. Charakterystyka materiałów(płyny do dezynfekcji rąk i narzędzi, materiały ochrony osobistej, materiały do separacji rzęs powieki dolnej, materiały jednorazowe, cleaner, primer, remover, speed-up, kamień nefrytu/podkładka kryształowa, klej, pęsety, rzęsy)
11. Bhp i ergonomia pracy
12. Przygotowanie do zabiegu stylizacji rzęs
13. Komfort klienta podczas zabiegu stylizacji rzęs
14. Podstawy modelowania oka
15. Procedura zabiegowa (technika prawidłowego demakijażu, różnorodne sposoby separacji rzęs powieki dolnej, prawidłowa technika przygotowania rzęs do zabiegu, zasady prawidłowego doboru rzęs w stosunku do rzęs naturalnych klienta, zasady oraz odpowiednie warunki pracy z klejem, techniki separacji rzęs, odpowiednia praca z rzędami rzęs, zasady umieszczania rzęsy syntetycznej na naturalnej, prawidłowe odstępy od powieki, powierzchnia styczna, kierunkowanie rzęs, różnorodne schematy pracy z rzęsami, prawidłowe metody przejścia między długościami i skrętami, końcowa kosmetyka zabiegu)
16. Procedura uzupełnienia rzęs
17. Różnorodne procedury usuwania rzęs
18. Praca z trudnym okiem i rzęsami (troubleshooting)
19. Najczęstsze błędy w stylizacji rzęs
20. Przyczyny przedwczesnego wypadania rzęs przedłużonych
21. Edukacja klienta – zasady pielęgnacji rzęs
22. Elementy marketingu

Część praktyczna:

1. Nauka pracy z pincetą prostą i zakrzywioną.
2. Podejście do Pracy z klientką.
3. Sposób rozmowy i przekazywanie informacji dotyczących przedłużonych rzęs.
4. Nauka tworzenia idealnych kępek
5. Praca na modelce- technika pracy na rzędach.
6. Nauka wykonywania zabiegów przedłużania i zagęszczania rzęs.
7. Przygotowanie naturalnych rzęs do przedłużenia.
8. Dobieranie odpowiedniej długości rzęs sztucznych do długości rzęs naturalnych. Doklejanie rzęs – czyli właściwe przedłużenie i zagęszczenie rzęs.
9.Ostateczne ułożenie i uczesanie rzęs – do uzyskania idealnego i pięknego efektu, wyglądu oka.
10.zabieg na modelce:
– omówienie produktów najlepszych do demakijażu oka
– analiza Oczu
– wybór odpowiedniego modelowania
– prawidłowe podklejenie rzęs różnymi metodami (płatek kolagenowy, taśma microfom, płatek hydrożelowy, taśma medyczna)
– samodzielna praca na modelce
– nauka robienia idealnych zdjęć.

efekty szkolenia

Uczestnik po szkoleniu posiada uporządkowaną wiedzę z zakresu: samodzielnego wykonywania stylizacji rzęs metodą 1:1 z zdobycie wiedzy teoretycznej dotyczącej podstaw prawnych wykonywania stylizacji rzęs metodą podstawową 1:1 z zachowaniem prawidłowej systematyki zabiegowej, poznania uwarunkowań prawnych i specyfiki podczas wykonywania stylizacji rzęs metodą 1:1, anatomii oka, budowy i fazy wzrostu rzęs, zapoznania się z zasadami BHP panującymi w gabinecie , dezynfekcji i sterylizacji, materiałoznawstwa, analizy kształtu oka, odpowiedniego doboru rzęs i kleju, zapoznania z produktami i narzędziami niezbędnymi do wykonania stylizacji rzęs, oraz z zasadami pielęgnacji oka po wykonanej stylizacji,  bezpieczeństwa przyszłych klientów/ klientek uczestnika między innymi, wskazań i przeciwwskazań do zabiegu, prowadzenia i dokumentowania wywiadu, formularza zgody świadomej, regulacji prawnych, warunków higieniczno -sanitarnych postępowania po zabiegu, rodzaju zabiegu dla potrzeb klienta, wykonywania stylizacji rzęs. Uczestnik rozwinął w toku uczenia się zdolność kształtowania własnego rozwoju oraz zdolność autonomicznego i odpowiedzialnego uczestniczenia w życiu zawodowym i społecznym, z uwzględnieniem etycznego kontekstu własnego postępowania poprzez motywowanie do dalszego rozwoju, zwiększenie świadomości swoich mocnych i słabych stron, kształtowanie postaw i nawyków służących odpowiedzialnemu angażowaniu się w sprawy zawodowe, w tym zrozumienie odpowiedzialności związanej z pracą z ludźmi.

Warunkiem zakończenia szkolenia i uzyskanie odpowiedniego certyfikatu – zaświadczenia jest spełnienie kryterium uczestnictwa w min. 80% czasu zaplanowanego szkolenia. Pomoce dydaktyczne zapewnia organizator szkolenia.

Szkolenie prowadzi

tetiana hotsaniuk

trener

Poznaj sylwetkę Tetiany tutaj

Nie ma interesującej oferty szkolenia?

Jeśli szukasz szkolenia, a nie znajduje się w naszej ofercie, skontaktuj się z nami!
Jesteśmy w stanie zaprojektować szkolenie, które będzie spełniało oczekiwania edukacyjne i biznesowe.