Manicure kombinowany

Szkolenie techniczne

O szkoleniu...

grupa docelowa

Styliści paznokci, pracownicy salonów piękności chcący wprowadzić do swojej oferty nowe usługi stylizacji paznokci, kosmetyczki.

cel edukacyjny szkolenia

Uczestnik nabędzie wiedzę oraz umiejętności z zakresu: stylizacji paznokci manicure kombinowany, wprowadzania żelu bądź hybrydy pod skórki przy użyciu specjalnych pędzli (tak aby aplikacja żelu lub hybrydy była jak najbardziej precyzyjna.), przekazania Klientowi sposobu pielęgnacji paznokci po wykonanej usłudze, aby jak najdłużej zachowały swój wygląd i kształt.

cel biznesowy

Głównym celem biznesowym jest wprowadzenie nowej usługi manicure kombinowany w salonie co podniesie atrakcyjność i konkurencyjność salonu. Będzie to skutkowało obsługą większej ilości klientek a co za tym idzie zysku firmy. Dodatkowym celem jest wprowadzenie do oferty salonu co najmniej 4 nowych usług tj. 4 nowe w oparciu o technikę manicure kombinowany, co przyczyni się do wzrostu ilości nowych klientów do 10 osób w skali miesiąca wzrostu dotychczasowych cen usług do 15%.

Program szkolenia

1. Zasady bezpieczeństwa zabiegu, wykluczenia z zabiegu.
2. Opis wszystkich narzędzi wykorzystywanych w manicure kombinowanym oraz zdobień weselnych i prezentacja pracy z nimi oraz ich właściwości.
3. Frezowanie jako najistotniejszy proces w manicure kombinowanym oraz zdobień weselnych. Techniki frezowania skórek, rodzaje frezów. 
4. Opis kosmetyków wykorzystywanych w stylizacji żelowej, formy aplikacji, proporcje i właściwości danych substancji. 
5. Teoria dot. kształtów, krzywych i sposobu ich uzyskania.
6. Pokazowa stylizacja paznokci techniką manicure kombinowany oraz zdobień weselnych prezentowana na modelce przez Trenera. 
7. Ćwiczenia z przygotowania powierzchni paznokcia do stylizacji żelowej manicure kombinowany. 
8. Ćwiczenia z zakresu wprowadzania żelu bądź hybrydy pod skórki przy użyciu specjalnych pędzli (tak aby aplikacja żelu lub hybrydy była jak najbardziej precyzyjna).
9. Ćwiczenia ze zdobień paznokci, wykonywanych przez uczestniczki szkolenia na specjalnych płytkach treningowych.

 

efekty szkolenia

Uczestnik po zakończeniu szkolenia osiągnie efekty z zakresu:
nabycia wiedzy dot. technik wykonywania zabiegu metodą manicure kombinowany, doboru odpowiednich technik użycia pędzla, wiedzy odnośnie etapów procesu wykonania kompleksowej usługi kosmetycznej z wykorzystaniem innowacyjnego produktu do stylizacji , wiedzy merytorycznej popartej przykładami z praktyki na temat stylizacji paznokci, wykorzystania i wykonywania usługi zgodnie z najnowszymi trendami stylizacji paznokci przy zastosowaniu produktu do typu manicure kombinowany, technik użycia pędzla płaskiego do manicure kombinowany,  techniki szybkiego i efektywnego piłowania, praktycznych umiejętności z zakresu praktycznego doboru kolorów i produktów do pracy i zasad ich mieszania łączenia, umiejętności planowania zabiegu kosmetycznego z uwzględnieniem poszczególnych etapów, umiejętności wykorzystania i świadczenia usług kosmetycznych przy użyciu pędzli płaskich do manicure kombinowany,  kompetencji społecznych w zakresie odpowiedzi na pytania klienta na każdym etapie wykonywanego zabiegu kosmetycznego, kompetencji społecznych w zakresie pewności siebie w trakcie omawiania proponowanej stylizacji paznokci.

Warunkiem zakończenia szkolenia i uzyskanie odpowiedniego certyfikatu – zaświadczenia jest spełnienie kryterium uczestnictwa w min. 80% czasu zaplanowanego szkolenia. Pomoce dydaktyczne zapewnia organizator szkolenia.

 

Szkolenie prowadzi

dagmara dębowiec

trener

Poznaj sylwetkę Dagmary tutaj

Nie ma interesującej oferty szkolenia?

Jeśli szukasz szkolenia, a nie znajduje się w naszej ofercie, skontaktuj się z nami!
Jesteśmy w stanie zaprojektować szkolenie, które będzie spełniało oczekiwania edukacyjne i biznesowe.